دیدگاه ما

امروزه بازیافت انواع زباله به یک امر ضروری در زندگی مدرن تبدیل شده است و مهم ترین فایده ی آن کمک به کاهش میزان زباله می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از زباله ها مجددا قابل استفاده هستند و می توان از طریق انجام عملیات خاصی از آن ها به عنوان متریال و ماده ی اولیه در چرخه ی تولید استفاده نمود. با به وجود آمدن نیاز هایی از این قبیل در این برهه ی زمانی، مراکز، موسسات و شرکت های مختلفی پدید آمده اند تا به سهولت انجام و مدیریت چرخه ی بازیافت کمک نمایند و از طریق این فرآیند بسیار حیاتی، بتوان به میزان گسترده ای در مصرف مواد خام و حفظ منابع طبیعی سودمند کمک نمود. مجموعه ای بازیافت نیز به عنوان یکی از شرکت های فعال در این زمینه سعی دارد تا با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از به هدر رفتن سرمایه های ارزشمند ملی، فعال در زمینه ی خدمات مرتبط با بازیافت به ویژه بازیافت الکترونیک باشد. یکی از مهم ترین مهارت هایی که به افزایش کیفیت زندگی و کاهش میزان تلفات منابع، هدر رفتن انرژی و ایجاد هزینه های گزاف کمک می نماید؛ به کار گیری روش های مدیریتی می باشد که می تواند در هر یک از جنبه های زندگی مدرن تاثیرات مثبتی را به وجود آورد. جهت مدیریت پسماند و زباله های الکترونیکی در اثر مصارف خانگی، صنعتی و ... می توان از روش های مختلف بازیافت الکترونیک استفاده نمود که هر یک برای تجزیه و تفکیک یک ماده ی خاص می باشند. در واقع همانطور که در طبیعت مواد گوناگونی وجود دارند که می توان آن ها را مجددا مورد استفاده قرار داد، به میزان تنوع این مواد روش های متفاوتی نیز برای انجام فرایند های بازیافتی آن ها وجود دارد که در گذر زمان این روش ها بسیار پیشرفته تر و کاملا مکانیزه شده اند و اکنون صنعت بازیافت الکترونیک به یکی از مهم ترین فعالیت هایی که به طور مستقیم با اقتصاد و هم چنین حفظ سلامت محیط زیست در ارتباط می باشد، تبدیل شده است. همین موضوع نشان دهنده ی این مطلب است که تا چه حد این فرآیند می تواند سودمند باشد و تا چه حد مسئولیت و وظایف شرکت ها و مراکز فعال در این خصوص، مهم و تخصصی است؛ بنابراین تمامی شرکت هایی که همانند مجموعه ای بازیافت در خصوص موارد مرتبط با بازیافت الکترونیک فعال هستند، لازم است تا این دیدگاه کلی را مد نظر قرار دهند که برای ایفا نمودن نقشی موثر در این زمینه، ضروری است تمامی فاکتورهایی که موجب مدیریت صحیح خواهد شد، در نظر گرفته شوند تا مطابق با یک برنامه ریزی اصولی و با به کار گیری روش های مناسب بتوان گامی هر چند کوچک در جهت متعادل سازی میزان مصرف انرژی و منابع طبیعی و افزایش کیفیت فرآیندهای مرتبط با بازیافت زباله الکترونیک برداشت. بدون شک این اقدامات، دارای تاثیرات مثبت بر محیط زیست پیرامون خواهند بود و هم چنین موجب استاندارد سازی زندگی مدرن امروزی می شوند.

مهم ترین دیدگاه های شرکت ای بازیافت در خصوص فعالیت در زمینه ی بازیافت زباله و بازیافت الکترونیک چیست؟


- کمک به تامین منافع اقتصادی: قطعا تبدیل شدن به یک اقتصاد بزرگ و توانمند، تنها به واسطه برقراری ارتباط تجاری با دیگر کشورها یا خرید تکنولوژی از آن ها نیست؛ بلکه می توان با تکیه بر ظرفیت های بالقوه داخلی و مدیریت بهینه منابع ملی به اقتصادی جوان و شکوفا در جهان تبدیل شد و با به کار گیری تکنیک های کنترلی و مدیریتی ( به ویژه در خصوص بازیافت الکترونیک ) از بسیاری از هزینه های غیر ضروری اجتناب نمود.

-داشتن تفکر صرفه جویانه : یکی از فاکتورهایی که در مسیر متعادل سازی میزان مصرف انرژی و منابع اولیه لازم برای ساخت وسایل الکترونیکی بسیار تاثیر گذار است؛ چگونگی رفتار با منابع برگشت پذیر و بازیافتی است و واضح است که با مدیریت مناسب انواع زباله های الکترونیکی/ برقی قادر به کم کردن فاصله تکنولوژیکی با کشورهای توسعه یافته خواهیم بود؛ بنابراین به جای حفر بیش از اندازه ی معادن می توان از منابع قابل بازیافت و ارزان تر استفاده نمود.

-به کار گیری برنامه ریزی حرفه ای : مجموعه ی ای بازیافت این دیدگاه را دارد که کشورهای پیشرفته ای مثل سوئد، آلمان و آمریکا زمانی محیط زیستی همانند کشور ایران داشته اند اما با برنامه ریزی صحیح همراه با تبادل فرهنگ های مدیریتی، به کشورهایی پیشرفته تبدیل شده اند؛ پس با انتقال دانش بازیافت الکترونیک و پیروی از الگوهای نوین مدیریت زباله های الکترونیکی، می توان محیط زندگی و محیط های شهری را به فضاهایی سالم تر و با کیفیت زیستی بسیار مطلوب تر برای شهروندان، تبدیل نمود.

We believe that the only way to become a big and powerful economy is not through establishment of business relationship with other countries or purchasing technology from them. We believe that by relying on domestic potentials and optimal management of national resources,we can become a young and prosperous economy in the world. We know that one of the most crucial factors in this regard is the mechanism of handling renewable and recyclable resources. We believe that with proper management of electronic / electrical wastes, we are able to reduce the technological gap between us and developed countries.We believe that developed countries like Sweden, Germany and U.S have had a similar environment in the past;however, with proper planning and promotion of management cultures they have become developed countries.

درباره بازیافت

بازیافت الکترونیک یک فرایند نو پا در صنعت بازیافت میباشد وبدلیل ایجاد ارزش افزوده بالای اقصادی ودر نتیجه آن کاهش استخراج معادن مورد توجه بسیاری از قدرتهای اقتصادی جهان قرارگرفته است. این صنعت که در نیم دهه گذشته بر روی آن بسیار سرمایه گذاری شده است توانسته علیرغم ایجاد رونق اقتصادی به ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید کمک کند.

فرصتهای شغلی که در این راستا بوجود میایند باعث بکارگیری، پیدایش و بومی سازی تکنولوزیها و فرهنگ نوینی میشوند که برخی از انها در کشور ما بکارگرفته نشده اند واین موضوع نقطه عطف بکارگیری این صنعت است. 

آخرین آخبار