چرا بازیافت اجزاء الکترونیکی

مواد زائد الکترونیکی نه تنها به محیط‌زیست آسیب می‌رساند بلکه انرژی و مواد خام باارزش را هدر می‌دهد. برای مثال تلفن‌های همراه شامل فلزات گران‌بها از قبیل طلا، نقره و حتی مس هستند. در حقیقت بیش از 1 تن طلا و نقره هر سال از طریق تلفن‌های همرا‌ه خارج از رده  دور انداخته می‌شوند. استخراج این فلزات انرژی زیادی مصرف می‌کند که می‌تواند توسط بازیافت ذخیره شود، انرژی‌ای که می‌تواند برای نیرو بخشیدن به خانه‌ها، رایانه‌های دستی (لپ‌تاپ‌ها) و غیره استفاده شود.

برخی از سازنده‌ها از قبیل Acer، Apple، Best Buy و HP مرحله‌ای را در جهت صحیح اتخاذ کرده‌اند، برنامه‌های عقب‌افتاده را برای مشتریان خود در تلاشی برای بهبود بخشیدن به اعتبارنامه‌های سبز آن‌ها و اثر محیط‌زیستی کمتر فراهم می‌کنند. دیگر سازنده‌ها اکنون اطلاعاتی را برای مصرف‌کننده‌ها بر چگونگی بازیافت تجهیزات آن‌ها فراهم می‌کنند بنابراین هرگز زمان بهتری تا امروز برای شروع بازیافت اجزاء الکترونیکی استفاده‌شده‌ی شما وجود نداشته است.

امتیازز این مطلب
(1 رای)

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا فیلدهای ستاره دار را تکیمل بفرمائید

درباره بازیافت

بازیافت الکترونیک یک فرایند نو پا در صنعت بازیافت میباشد وبدلیل ایجاد ارزش افزوده بالای اقصادی ودر نتیجه آن کاهش استخراج معادن مورد توجه بسیاری از قدرتهای اقتصادی جهان قرارگرفته است. این صنعت که در نیم دهه گذشته بر روی آن بسیار سرمایه گذاری شده است توانسته علیرغم ایجاد رونق اقتصادی به ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید کمک کند.

فرصتهای شغلی که در این راستا بوجود میایند باعث بکارگیری، پیدایش و بومی سازی تکنولوزیها و فرهنگ نوینی میشوند که برخی از انها در کشور ما بکارگرفته نشده اند واین موضوع نقطه عطف بکارگیری این صنعت است. 

آخرین آخبار