مشاهده لیست لوازم قابل بازیافت

ادامه مطلب  1

بازیافت زباله الکترونیک

 

در گذر زمان بر اساس نیازهای جدیدی که به وجود می آیند و تکنولوژی و نوآوری هایی که مورد استفاده قرار می گیرند؛ همه چیز تغییر می کند و گاهی لازم است که برخی از موارد از زندگی انسان حذف گردند. در زندگی صنعتی امروزی تجهیزات الکترونیکی از اهمیت زیادی برخوردارند و به وفور مورد استفاده قرار می گیرند اما از آنجایی که هر دستگاه و ابزاری عمر مفیدی دارد، پس از آن که کارایی سابق را نداشته باشد، دیگر قابل استفاده نخواهد بود و به عنوان زباله الکترونیک محسوب می شود. البته تنها پایان یافتن عمر مفید این دستگاه ها نیست که منجر به تبدیل شدن آن ها به زباله می گردد بلکه موارد دیگری مثل ارتقای زیر ساخت ها و تجهیزات در آن سازمان یا موسسه می تواند موجب شود تا تعداد زیادی از دستگاه ها به عنوان زباله الکترونیک محسوب شوند. چه عواملی موجب گسترش روز افزون این قیبل از زباله ها شده است؟ -افزایش استفاده از تجهیزات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات -تولید روز افزون لوازم الکترونیکی -عمر کوتاه این تجهیزات به علت ارتقا و پیدایش مدل های جدید - تنوع طلبی انسان ها - عدم آموزش صحیح برای استفاده از دستگاه های الکترونیکی که امکان وقوع مشکل و خرابی را در وسایل افزایش می دهد. در سال های اخیر توجه زیادی بر چگونگی مدیریت پسماند و زباله های الکترونیک قرار گرفته است و یکی از مهم ترین موارد در خصوص بازیافت آن ها می باشد، به گونه ای که میزان مخاطرات و مضرات باقی ماندن آن ها در محیط زیست به حداقل برسد و بتوان از مواد اولیه و متریال به کار رفته در آن ها همانند انواع فلزات، مجددا در چرخه ی تولید استفاده نمود.

ITAD چیست؟

 

ITAD به پروسه ای گفته می شود که در آن با رعایت استاندارد های لازم، تامین نهایت امنیت، مخاطره آمیز نبودن برای محیط زیست و انسان ها، تجهیزات و زباله های الکترونیکی که استفاده از آن ها به دلایلی مثل منسوخ شدن یا معیوب بودن مقدور نیست، وارد چرخه ی بازیافت می شوند که البته تا قبل از وارد شدن به این مرحله لازم است تا کارهای مختلفی همانند جداسازی قطعات و یا انهدام اطلاعات ذخیره شده بر روی آن ها، در مورد این تجهیزات صورت بگیرد. ای بازیافت به عنوان یکی از شرکت های فعال و معتبر در خصوص خدمات مرتبط با ITAD می تواند برنامه ریزی مشخص، مطمئن و کاربردی را به منظور بازیافت زباله های الکترونیک را به متقاضیان، سازمان ها، ادارات و موسسات ارائه دهد. در این برنامه ریزی تمامی موارد مرتبط با فرآیند بازیافت توسط کارشناسان مجرب ما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برخی از این موارد عبارتند از: -تعداد تجهیزاتی که صرف نظر از میزان خرابی و منسوخ بودن آن ها، برای بازیافت شدن مناسب هستند، مشخص می شود؛ زیرا امکان دارد که تجهیزات و دارایی هایی وجود داشته باشند که هنوز ارزشمند بوده و بتوان از آن ها استفاده نمود. - میزان ارزش مالی اولیه تجهیزات و دارایی های مستعمل یا بلااستفاده مشخص می گردد. - از این که تمام اطلاعات حساس قبل از فروش یا بازیافت تجهیزات به‌طور کامل پاک‌ شده باشند، اطمینان حاصل می گردد و در پایان میزان هزینه های مالی و زمانی که برای انهدام و پاکسازی اطلاعات حساس و اختصاصی ذخیره شده در سخت افزارها لازم می باشند، تعیین خواهد شد. - میزان ریسک واگذاری تجهیزات به فرآیند بازیافت زباله الکترونیک نیز سنجیده می شود.

امنیت اطلاعات در فرآیند بازیافت زباله های الکترونیکی

 

همانطور که گفتیم از طریق بازیافت اصولی و استاندارد می توان تا حد زیادی باعث بازگشت سرمایه شد، به حفظ منابع طبیعی انرژی کمک کرد و همچنین از حجم عظیم انباشته شده ی آن ها در سطوح مصرف خانگی، اداری و صنعتی به میزان قابل توجهی کاست اما موضوع اصلی اینجاست که چگونه می توان عملیات ITAD را تا حد امکان به صورت امن و بی دردسر انجام داد؟ همانطور که می دانید، امروزه دورانی که در آن سازمان های دولتی و شرکت ها، اطلاعات خود را در کیف می گذاشتند و آنها را به شکل فیزیکی جابه جا می کردند، به سرآمده است و اطلاعات حساس در دیسک های سخت، لپ تاپ ها، موبایل ها و سایر وسایل ذخیره و بازیابی قرار می گیرند و به راحتی قابل انتقال هستند؛ از آن جایی که وسایل مذکور بیشترین حجم زباله های الکترونیک را تشکیل می دهند بسیار مهم است که قبل از دور انداختن این وسایل از نابودی کامل داده ها و اطلاعات اطمینان حاصل شود. در واقع حفاظت از اطلاعات ذخیره شده بر روی تجهیزات الکترونیکی در پروسه ی ITAD از اهمیت زیادی برخوردار است و قطعا با فشردن دکمه ی Delete نمی توان از نابودی آن ها اطمینان یافت و نیاز به انجام کارهای تخصصی تری می باشد. افراد باهوش و خطرناک مثل هکر ها، می توانند داده ها را بر روی تمامی سخت افزارهایی که دور می اندازید، بازیابی کنند و به هر میزان که داده ها و اطلاعات از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار باشند، ضرورت حفاظت و اقدام برای انهدام اطلاعات بیشتر می گردد. زمانی که سخت افزار ها از چرخه استفاده خارج شوند و به عنوان زباله الکترونیک شناخته شوند ، همواره خطراتی برای داده های درون آن ها وجود خواهد داشت. اگر موسسه یا شرکت غیر معتبری داده های شما را انتقال دهد، امکان گم شدن، در دسترس افراد ناباب قرار گرفتن و یا دزیده شدن وجود خواهد داشت؛ بنابراین زنجیره ی ضعیف نگهداری و محافظت می تواند منجر به گم شدن سخت افزار ها و در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعاتتان گردد.

شرکت های فعال در زمینه بازیافت الکترونیک، حفاظت و انهدام اطلاعات

 

در صورتی که یک موسسه یا سازمان بخواهد تا تمامی زباله های الکترونیک آن از طریق روشی مطمئن، غیر قابل دسترسی و امن به مرحله ی بازیافت برسد و تا حد امکان اطلاعات مهم ذخیره شده بر روی سخت افزار ها قابل انتقال و دستیابی نباشد، می تواند با مجموعه ای که در این زمینه فعال می باشد، تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کند. یک مجموعه ی معتبر قطعا تضمین می کند که با بهره گیری از محکم ترین زنجیره حفاظتی، تجهیزات خارج از رده استفاده را برای بازیافت آماده سازی نماید و با نظارت متخصصین در محیطی امن، اقدام به انهدام اطلاعات نموده و در نهایت تجهیزات مربوطه را کاملا از بین ببرد. در پروسه ITAD، تخریب کامل سیستم که شامل خرد کردن سخت افزار ها و تکه تکه کردن آن ها به قطعات قابل بازیافت می باشد، انجام می گردد و بدیهی است که این نوع تخریب، ایمن ترین شیوه برای حفاظت از محرمانه ترین داده های کسب و کار شما خواهد بود.

ای بازیافت نامی آشنا در خصوص ارائه ی خدمات ITADو مدیریت زباله های الکترونیک

 

ای بازیافت یک مشاور و شریک قابل اطمینان و با تجربه برای تمامی شرکت ها و سازمان هایی است که می خواهند روشی امن و استاندارد را به منظور مدیریت نمودن تجهیزات الکترونیکی فرسوده و منسوخ شده ی خود به کار ببرند. ما آماده ی ارائه ی سرویس های لازم در هر سراسر کشور هستیم. به منظور جا به جایی دارایی های الکترونیک، عملیات تغییر مکان تجهیزات توسط کارشناسان خبره ما از هر مکانی در هر نقطه از ایران امکان پذیر است. زباله های الکترونیک را می توان به انبارهای مخصوصی که ای بازیافت در نظر گرفته است منتقل نمود و البته امکان ارائه ی بخشی از خدمات ITAD در مکان مورد نظر شما نیز فراهم می باشد و به این صورت کارکنان سازمان نیز قادر خواهند بود که پروسه تخریب و نابودی تجهیزات را مشاهده نمایند. همچنین بازرسی های کامل و دقیق بر روی تمامی فرآیند های تخریب سخت افزار ها و بازیافت زباله های الکترونیک انجام می شود و به این ترتیب تمامی قطعات پس از اتمام پروسه، مورد بررسی قرار خواهند گرفت. روش کار مجموعه ی ای بازیافت به صورت کاملا دقیق و ثبت شده می باشد و در هر زمان که سازمان درخواست کننده ی سرویس ITAD بخواهد، می توانیم مجوز های لازم و گزارشات مکتوب و ثبت شده در خصوص روند انجام کار، تفکیک دارایی های الکترونیک و پروسه های صورت گرفته را ارائه نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر، آگاهی از عواقب دفن نامناسب زباله های الکترونیکی، آگاهی از مضرات و خطرات عدم انهدام اطلاعات و بهره مندی از راه حل های مناسب و اصولی برای بازیافت یا نابود سازی تجهیزات و وسایل مستعمل و بی مصرف، فقط کافی است که از خدمات مشاوره شرکت eBazyaft برخوردار شوید. تنها با یک تماس تلفنی کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد .

درباره بازیافت

بازیافت الکترونیک یک فرایند نو پا در صنعت بازیافت میباشد وبدلیل ایجاد ارزش افزوده بالای اقصادی ودر نتیجه آن کاهش استخراج معادن مورد توجه بسیاری از قدرتهای اقتصادی جهان قرارگرفته است. این صنعت که در نیم دهه گذشته بر روی آن بسیار سرمایه گذاری شده است توانسته علیرغم ایجاد رونق اقتصادی به ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید کمک کند.

فرصتهای شغلی که در این راستا بوجود میایند باعث بکارگیری، پیدایش و بومی سازی تکنولوزیها و فرهنگ نوینی میشوند که برخی از انها در کشور ما بکارگرفته نشده اند واین موضوع نقطه عطف بکارگیری این صنعت است. 

آخرین آخبار